Otomobil

Yeni Audi Q3’ün 10 Özelliği!

Audi’nin crossover modeli olan Q3 baştan sona yenilendi. Aracın yenilenmesi hayran kitlesi tarafından yeni merak uyandırdı. Audi Q3’ün yeni özellikleri şu sıralar otomobil tutkunları tarafından en fazla merak edilen konulardan biri. Peki Audi, yenilediği Q3 modelinde ne gibi yeniliklere yer verdi dersiniz? Fiyatı da resmi olarak açıklandıktan sonra satın almak isteyenler ciddi ciddi Audi Q3’ün yeni özelliklerini araştırmaya başladı. buuON ekibi olarak Audi’nin mini crossover modeline kayıtsız kalmadık ve onu harika yapan 10 özelliği listeledik.

1- Crossover Tip Tasarım!
Eğer Audi Q3 almak istiyorsanız iki farklı tasarım seçeneği ile araca sahip olabilirsiniz. Bunların birisi Quattro diğeri ise S Line Quattro. S Line Quattro sahibi olmak istediğinizde daha yüksek ücret ödemeniz gerekiyor. Çünkü tasarımda Crossover farkı yaşanıyor. Bu fark ön ve arka tamponun yanı sıra kapı çıtaları en belirgin şekilde hissettiriyor.

———

2- Elektrikli Motor Seçeneği
Günümüzde yaygın hale gelen elektrikli motor, Audi Q3 modelinde de karşımıza çıkıyor. Sessiz çalışan ve yakıtını elektrikten alan bir araç istiyorsanız Audi Q3’ü incelemenizi öneririz. Zira tamamen çevre dostu bir araç olarak üretildi.

———

3- Müthiş Hızlanma
Audi, yeni üretim Audi Q3’ün sadece 7 saniyede 100 kilometre hıza ulaştığını belirtiyor. Şuan fabrika verileri bu şekilde bir zamanlama sunmuş durumda. Gerçeği yansıtıp yansıtmadığı ise önümüzdeki zaman içerisinde yapılan testlerde ortaya çıkacak gibi görünüyor.

———

4- Matrix Led Far
Audi’nin en beğenilen kısımlarından biri de araçlarına müthiş uyum sağlayan farlar. Q3’de de kendine hayran bırakan Matrix Led farlar bulunuyor. Bu farlar aracın en karanlık ortamda bile net aydınlanma sağladığı belirtiliyor.

———

5- Gelişmiş Bilgi Ekranı
Audi Q3’ün bilgi ekranı muazzam özelliklerle donatılmış durumda. Yeni araçlarda bilgi ekranı, kullanıcı açısından en önemli detaylardan biri. Audi ise bu durumun farkında ve sunabileceği en ince ayrıntıları bile gizlemeden Audi kullanıcılarına bu bilgi ekranıyla aktarmak istemiş. 10.1″ boyuta sahip dokunmatik bilgi ekranı yolculuğu daha keyifli hale getiriyor.

6- Yaya Algılama
Araçla seyir halindeyken karşınıza çıkabilecek ani yaya ve bisikletlilere karşı duyarlı olan araç, çarpışmayı engelleyebilmek için ani durma sağlayarak çarpışmayı önlüyor. Audi Q3’ü satın almak için fazlasıyla yeterli olan çarpışma önleme sistemi, modern araçların en ilgi çekici özelliklerinden biri.

———

7- Şerit Takip Sistemi
Son yıllarda çıkan araçların bir çoğunda görmeye alıştığımız şerit takip sistemi teknolojisi Audi Q3’de de yer alıyor. Olası şeritten sapma durumunda sizi şeritte kalmanız için uyarıyor ve şerit ihlali yapmanızın önüne geçiyor.

———

8- Dört Çekerli
Dört çekerli araç kullanmanın keyfini kullananlar daha iyi bileceklerdir. Zaman içerisinde adeta bir tutkuya dönüşebilir. Audi Q3’ün en avantajlı ve çekici yanlarından biri de bir çok kişiye göre 4 çekerli olması olacaktır. Bu sayede yolda ve arazide daha çevik bir sürüş elde ediliyor.

———

9- Dijital Göstergeler
Audi, yaptığı açıklamayla analog göstergelerle işi bittiğini açıkladı. Yeni Q3 ile birlikte tamamen dijital göstergelere geçen Audi, bu modeliyle dijital göstergeye dikkat çekiyor. Tüm göstergelerin gösterişli bir şekilde tasarıma dökülmesi ise, iç dizaynı daha keyifli hale getiriyor.

———

10- Konforlu Sürüş Zevki
Audi Q3’ün sürüş zevki de fazlasıyla iyileştirilmiş durumda. Audi gibi bir markadan kötü sürüş deneyimi beklemek zaten başlı başına yanlış bir düşünce olurken, Audi yine de bu durumun da üzerine koyarak daha konforlu bir sürüş keyfi sunmak için elinden geleni yapmış durumda.

Tıkla Oy ver
[Toplam: 0 Oyunuz: 0]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu