Güzellik

Lazer Epilasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gereken 10 Altın Kural!

Lazer epilasyonda dikkat edilmesi gerekenler? Eğer lazer epilasyon yaptırmayı düşünüyorsanız dikkat edilmesi gerekenler, nerede yaptırmalı veya nerede yaptırılmaz gibi soruları mutlaka sorgulamalısınız. Bunun birden fazla sebebi bulunmaktadır. Lazer, bildiğiniz üzere tehlikeli olabilecek cihazlardır ve bazı testleri aşmış olması gerekmektedir. İstediğiniz performansı alıp alamayacağınız konusunda şüphe uyandırmamalı. Bu ve benzer konular sizin lazer epilasyon hizmetinden alacağınız hizmetin karşılığını doğrudan etkilemektedir. Bu yazımızı okumanız halinde kusursuz bir lazer epilasyon hizmeti almak için tüm bilgilere sahip olacaksınız demektir.

1- T.C. Sağlık Bakanlığı Onayı!
Hizmet alacak olduğunuz lazer epilasyon cihazının Sağlık Bakanlığı onaylı olup olmadığını mutlaka sormanız gerekir. Burada tavsiyemiz farklı ülkelerin sağlık bakanlığı onayı değil de T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı olmasına özen gösterin. Örneğin bir çok cihaz FDA yani ABD Sağlık Bakanlığı onaylı olarak sektörde yer almaktadır. Bu durum bir kalite göstergesi olarak algılanmakta fakat bu yanılgıya düşmemenizi öneririz. Çünkü günümüzde bir çok cihaz zaten FDA onaylı olarak satışa çıkmakta. Fakat bu cihazların çoğunun T.C. Sağlık bakanlığı onayı yoktur. T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı lazer epilasyon cihazı ile hizmet almanız, sizin daha güvenilir bir hizmet almanızı garanti edecektir.

———

2- Doğru Lazer Epilasyon Cihazını Seçin!
Günümüzde adım başı lazer epilasyon yapan yer görmeniz mümkün. Fakat lazer epilasyon konusunda başarı sağlayan firmalar %20’yi geçmemektedir. Bunun sebebi ise doğru lazer epilasyon cihazının tercih edilmemesiyle alakalıdır. Günümüzde çok sayıda lazer epilasyon yöntemi ve cihazı bulunmaktadır. Bunlardan öne çıkanları Diode ve Alexandrite olmaktadır. Alexandrite daha eski bir yöntem olup kıl kökünü uyutan bir yöntemdir. Diode yöntemli cihazlar ise kıl kökünü doğrudan hedef alan ve yok eden bir uygulamadır. Bu yüzden daha yeni teknoloji olan diode lazer epilasyon kullanmanızı tavsiye ederiz.

———

3- Uygun Fiyat Aramayın!
Lazer epilasyon uygulamalarında çok farklı fiyatlarla karşılaşabilirsiniz. Bu fiyatlar sizin hizmetten elde edeceğiniz kaliteyi de doğrudan etkilemektedir. Günümüzde tüm vücut için seans fiyatını 80-100-150 TL gibi rakamlardan yapan çok sayıda köşe başı yer bulmanız mümkün. Uygun fiyat demek ucuz, kalitesiz cihaz ve kalitesiz hizmet anlayışının bir başka karşılığıdır. Eğer uygun fiyat arıyorsanız istemediğiniz tüylerden kurtulmak için çok büyük beklentiler içerisine girmemenizi öneririz. İyi hizmet ve iyi performans lazer epilasyon sektöründe her zaman pahalıdır.

———

4- Hijyenik Ortam Arayın!
Lazer epilasyon yaptıracağınız yerin steril bir ortam olup olmadığını gözlemleyin. Eğer ortam çok streil değilse ve hijyenik bir ortamda lazer epilasyon yapılmıyorsa hastalık kapma olasılığı yüksek olacaktır. Bu yüzden hijyenik mekanları tercih etmeniz en doğru tercihlerden biri olacaktır.

———

5- İlgi Olup Olmadığını Gözlemleyin!
Tercih ettiğiniz mekanda size gösterilen ilginin yeterli olup olmadığını gözlemleyin. Bir çok mekan, elde edilen kazanca odaklanmış olup, epilasyondan elde edilen faydayı önemsememektedir. Sizin fayda sağlayıp sağlamadığınız konusunda herhangi bir ilgi göstermeyen ve bu konuyla ilgilenmeyen yerler, sizin için kötü bir deneyim yaratacaktır.

———

6- Profesyonelliğe Önem Verin!
Hizmet aldığınız mekanda profesyonellik ne derece etkin bunu gözlemleyin. Profesyonellik sadece görüntü ile değil, aynı zamanda sunulan hizmet ile de doğru orantılıdır. Hizmet aldığınız mekanda uygulamaları yapan kişilerin bilgisi, tecrübe ve deneyimi, uygulamalarda elde edilen performansı doğrudan etkilemektedir.

———

7- Doğru Seans Aralıkları Olduğundan Emin Olun!
Lazer epilasyonda cihazlara göre seans aralıkları değişkenlik gösterebilir. Fakat her ne kadar değişkenlik gösteriyor olsa da kendinize göre ya da uygulamayı yapan yere göre seans aralığı oluşturulmamalıdır. Örneğin yaz mevsimine kadar lazer epilasyonu tamamlamak istiyorum dediğiniz zaman daha sıkışık seans aralıkları ile lazer epilasyonun yapılması yanlış bir durumdur. Bu yüzden seans aralıklarının doğru seçildiğinden emin olun.

———

8- Güvenilir Yerleri Tercih Edin!
En çok dikkat etmeniz gereken konulardan biri de güvenilirlik. Hizmet alacağınız yere karşı güven duygusu oluşmalıdır. Güven konusunda sizi rahatsız eden bir şeyler varsa orada bir problem var demektir. Kullanılan cihaz, doğru seans aralıkları, uygulamanın yapılması, ilgili mekana dair irtibat kurduğunuz kişilerin epilasyon konusundaki tecrübe ve bilgisi, hizmet anlayışları, vizyonu gibi konular güven oluşumunda etkilidir.

———

9- Bilinç Sahibi Olun!
Maalesef günümüzde kulaktan duyma bilgiler, yanıltıcı reklamlar veya yapılan algılar, insanlar açısından oldukça büyük olumsuzluk yaratmaktadır. Bu yüzden araştırmaktan çekinmeyin. Alacağınız hizmet öncesi iyi bir araştırma yapın. Günümüzde sağlanan en yüksek kazanç, bilinçsiz insanlar üzerinden elde edilen kazançlardır. Çünkü bir çok firma, insanların zaafları üzerinden kazanç elde etmenin kolay bir yol olduğunu bilmektedir.

———

10- Hizmet Takibini Önemseyin!
Hizmet aldığınız yerin, almış olduğunuz hizmeti ne derece takip ettiğinden emin olun. Örneğin size ait bir dosya oluşturulmuş mu, oluşturulan dosya yeterli bilgileri kapsıyor mu, epilasyon hizmeti almadan önce gerekli bilgilendirme yapılıyor mu. Bu gibi konular işletmenin hizmet kalitesi açısından değerlidir. Kesinlikle önemsenmesi gereken konulardan biridir.

Tıkla Oy ver
[Toplam: 0 Oyunuz: 0]

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Kesinlikle ucuz yerlere gitmeyin. Ucuz diye 1.5 yıl gittim bir fayda etmedi. Ardınden heryerde sonuç aynı olur diye düşündüm fakat 2-3 yıl aradan sonra paraya kıyıp kaliteli bir yere gittim. 6-7 seansta bitti.

  2. Aydınlatıcı muhteşem bir yazı olmuş. maalesef hepimiz bu yanılgıya düşüyoruz bilinçsizce amatör operatörler tarafından ciddi cihazlarla yalnız bırakılıyoruz. Bu da yanık vakalarına sebep olabiliyor ya da paramızın çöpe gitmesine yol açıyor. iyi bir epilasyon işleminin diode lazerle olduğuna ben de maalesef geç şahit olanlardanım.

  3. Lazer epilasyon işi insana gerçekten tecrübe kazandırıyor. Lazere yeni başlayacak olanlar için gerçekten bilgilendirici bir yazı olmuş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu