Yaşam

Martı Tag Kazanç Hesaplama ve Sürücü Yorumları

Martı Tag (Tek Araçla Gidelim) uygulaması istanbul genelinde yaşanan taksi sorununa çözüm olarak kullanan kullanıcılar ve sürücüler tarafından tam not almış durumda. Martı tag kazanç oranları da oldukça yüksek görünüyor. Aynı zamanda martı tag sürücü yorumları olumlu olmasının yanı sıra bir takım geliştirilmesi gereken uygulamalarda var. Gideceğiniz güzergahta ortak bir yol arkadaşı aramanız için kurulan bu uygulama ile yol ücreti olan benzini parasını ortak bir şekilde ödemenize imkan sağlanıyor. Martı ABD borsalarında işlem görmeye başladıktan sonra sürekli olarak geliştirilen martı tag sürücü uygulaması istanbul genelinde 40.000 bin tag sürücüsü tarafından kullanılıyor.

Martı Tag Sürücüsü Nasıl Olunur?

Martı tag uygulamasında sürücü olmanız için aracınız ve geçerli bir ehliyetinizin olması gerekiyor. Martı Tag sürücü uygulamasını indirdikten sonra kayıt olmanız ve aracınızın ve ehliyetinizin bilgilerini girmeniz gerekiyor. Ehliyet , araç ve ruhsat bilgilerinizi sisteme girdikten sonra E-devlet üzerinden alacağınız sabıka kaydını da sisteme yükledikten sonra onay aşamasına geçebilirsiniz. Hafta içi mesai saatleri içerisinde 1 saat süre ile bilgileriniz onaylanmaktadır.

Onaylanmanın ardından uygulamayı açarak müsait durumda olduğunuzu işaretlemeniz ve gelen çağrıları kabul etmeniz beklenir. Çağrı kabul oranlarınız ve eşleşme oranlarına dikkat etmeniz gerekir. Profil bilgilerinize giriş yaparak bu oranları görebilirsiniz.

Martı Tag Uygulaması Yasal mı?

Martı tag geçtiğimi yıllarda kullanılan ve bir çok ülkede yasal olarak kullanılan UBER uygulamasına benzerliği ile dikkat çekiyor. Martı TAG hatır taşımacılığı adı altında yapıldığından yasal olarak bununla ilgili bir düzenleme bulunmuyor. 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 87.maddesinde yer alan bilgilere göre hatır taşımacılığı yapılmasının da bazı şartları yer alıyor. Bu uygulama ile hatır taşımacılığı yapılacak ise herhangi bir maddi beklentinin içermemesi gerektiğinden kanunlara göre tag uygulaması içerisinde bu şartları kabul etmeniz gerekiyor.

NOT: Martı tag Yolculuk paylaşımından kaynaklı hiç bir şekilde ücret almaz, Ücreti nakit olarak elden veya sistemde yer alan IBAN bilgileriniz ile havale olarak alabilirsiniz.

buuon.com

Martı Tag Kazanç Hesaplama

Martı tag sürücüleri uygulama içerisinde gideceği bölgeyi seçtikten sonra gelen çağrıları beklemektedir. Bu gelen çağrılar bulunduğunuz bölgeye göre en yakın olanları size göndereceğinden uygun olmanız halinde çağrıları kabul ederek gidilecek noktayı ve kişinin size ödeyeceği tutarları görebilmeniz mümkün. A noktasından B noktasına gideceğiniz sabit bir ücret olmadığından sistem üzerinden en son gidilen ve kabul edilen tutar olarak karşınıza çıkar. Bu tutarı kullanıcının değiştirebilme ve yeni teklif gönderme hakkına sahiptir.

Karşınıza çıkan çağrılarda ücretleri görebiliyor olmanız kabul yada red hakkına da sahip olabileceksiniz. Günümüz şartlarında Taksi ücretlerinin neredeyse yarı fiyatına ulaşım imkanı sağlayan Martı tag ile günlük 8 saatlik bir deneyim için 1500TL’ye kadar kazanç sağlamanız mümkün.

100km’de ortalama 5 litre yakan bir araç üzerinden hesaplama yapıldığında. 8 saatlik çalışma karşılığında 500 km bir yol yapabilirsiniz. Buda:

5 litre X 38 TL Benzin fiyatı X 5 = 950 TL yakıt ücreti 500 KM yapmanız halinde karşınıza çıkar.

1500 TL bir kazanç yapmanız halinde cebinize kalan 500 TL bir ücret olacaktır.

Hesaplanan bu ücretler ortalama ve örnek alınarak yapılmıştır. Farklılık gösterebileceğinden kendi kazançlarınızı bu şekilde hesaplayarak ortalama bir tutar öğrenebilirsiniz. Daha az yakan araçlar ve daha çok tutarlar ile günlük kazançlarınızı artırabilmeniz de mümkün olmaktadır.

Martı Tag Ceza Hakkında

Martı tag ile araç paylaşımı yapan sürücüler Trafik denetlemesinde polisler tarafından korsan taksi olarak gördüğünden cezai işleme tabii tutulmaktadır. Bu cezanın ödenmesi için martı tag ile iletişim kurabilir veya 0850 308 38 24 numaralı canlı destek hattından bilgi alabilirsiniz. Cezaların ödenmesi tamamen sürücünün sorumluluğunda olduğundan martı tarafından cezaların ödenmesi ile ilgili bir bilgi yer almamaktadır.

Tıkla Oy ver
[Toplam: 8 Oyunuz: 3.4]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu